Suurepärase partnerlussuhte põhitõed ehk tegelikkuses on see kättesaadav kõigile

Me ei tea tegelikult partnerlussuhetest palju, sest me ei räägi mehe ja naisevahelisest suhtest detailselt. Me ei oska, pea seda vajalikuks ega aima kuidas selline suhtumine meile endile karuteene teeb.

Mehe ja naise suhe on üks keerukamaid selle detailide rohkuse ja sügavuse poolest. Lisaks on meil kaks täiesti erinevat energiat – mehelik ja naiselik. Need energiad on tugevad kui mõlemad pooled on endiga kontaktis ja need avavad. Kuid me ei oska ja ei teadvusta, kas ja kuidas seda teha. Me ei tea, et see suhe, mida peetakse kõige sügavamaks ja kaunimaks vajab kõige rohkem oskusi ja teadmisi, et seda luua ja hoida.

Mehe ja naise suhe ei ole lihtsalt ühes ruumis koos elamine ja igapäevaste toimingute tegelemine. See on kõrgem kunst igapäevaselt need kaks energiat kokku segada oskuslikult ja õiges koguses.

Kuid alguse saab see teadvustamisest – et sellised energiad meis eksisteerivad ning nende juhtimine on meie endi kätes. Naine tunneb hetkes ära kui mees on tema läheduses oma mehelikkusega kontaktis ja vastupidi. Kirg sünnib hetkes kui mõlemad lubavad olla ja avada end sügaval tasandil. Kui seda teeb vaid üks, siis kirge partnerite vahel ei teki.

Me pole harjunud rääkima sellest, et ühel päeval oleme me täiskasvanud ja täiskasvanute elus on meil kasutada hoopis erinevad ressursid kui lastel ja teismelistel. Lastel ei ole seksuaalenergia avatud, sest nad ei ole valmis niivõrd tugevaks energiaks ega sellega toimetamiseks. Teismelised on kuskil laste ja täiskasvanute vahepeal. Mehelik ja naiselik energia avaneb meil, siis kui oleme küpsed ja valmis ning soovime seda kogeda. Mõned ei küpse iialgi sinnamaale, sest see on hirmutav, liialt sügavuti puudutav ning võib tunduda keeruline. Enamikule saab see siiski kättesaadavaks 25-35 eluaasta vahel.

Mehe ja naise suhe algab lähedusest ja usaldusest, võrdsusest ja soovist olla kohal ja anda endast kõik. Oluline on, et see soov oleks mõlemapoolne. Seda seetõttu, et heas suhtes kasvatakse koos ja teineteise toel. Enda tunnetamiseks ja avamiseks on vahel kuhjaga teise toetust ja julgustust vaja. Tahe ja oskus teist julgustada ja end avada vajab suurt soovi olla hetkes, kohal, tajuda ja tunnetada.

Suurel osal inimestel on lapsepõlves puudu jäänud läheduse ja usalduse ning võrde suhte kogemusest, mis hiljem endast tunda annab. Lapsepõlves kogetud suhted on  hilisema läheduse, armastuse, usalduse, pühendumise ja armastuse vundamendiks. Need, kes teraapia abil oma lapsepõlve julgelt uurivad ja teadvustavad ning vajadusel selle “lünki” täidavad ning lapsepõlve ressursiks töötavad on paarisuhtes edukamad ja õnnelikumad. Nad on lihtsalt palju teadlikumad suhtes olijad. Kui paarisuhtes on mingi probleem, siis suure tõenäosusega on see lapsepõlve vajakajäämise peegeldus. Seega enamasti ka lahendatav.

Mida suurem ja sügavam on mehe või naise võime end avada, sügavuti ja teadlikult, seda tugevama ja lähedasema paarisuhte ta saab luua. Paarisuhte loomine on samm-sammuline teekond, millest omakorda saab vundament nende kahe ühisele suhtele. Lähedus, armastus, pühendumine, sügavus, usaldus ja kirg luuakse koos ja samm-sammult.

Kõigil on võimalik luua suurepärane mehe ja naisevaheline suhe ja seda nautida. Need oskused ja teadmised on kõigile kättesaadavad. Vahel võtab see vaid natukene aega, teadvustamist ja praktiseerimist. Kuid see on seda väärt, sest õnne ja rahulolu tunne, mida suurepärases suhtes kogetakse on erakordne ja sügavuti tervendav. Inimesed, kes on õnnelikes paarisuhetes on kõige õnnelikumad, tervemad ja tööalaselt rahulolevaimad.