Kuidas on õnn ja regulaarne füüsiline treening omavahel seotud?

Regulaarne treening mõjutab Su elu positiivselt uskumatult paljudel põhjustel. Sellest on räägitud nii palju, et see tõde hakkab juba ära kuluma. Kuid mingil põhjusel on siiski regulaarse sportimisharjumuse kujundamine keerukas ettevõtmine. Siin mõned motiveerivad mõtted ja tähelepanekud, mis toetavad soovi korral selle muutuse ellu toomist:

Parem uinumine, ärkamine ja uni

Inimesed, kes spordivad regulaarselt uinuvad õhtuti kiiremini ja kergemini, magavad sügavamalt ning ärkavad kergemalt. Kiirem uinumine ja parem une kvaliteet annavad järgmiseks päevaks hea energialaengu. Kergem ärkamine positiivse emotsiooni kogu hommikuks ning kui suudad selles laines püsida, siis ka kogu päevaks.

Tugevam keha, enesekindlam välja nägemine

Inimesed peegeldavad tagasi Su enesekindlust, mis kiirgab Sinu heas vormis füüsilisest kehast. Sportimine vabastab keha lihastest pingeid ja laeb keha värske energiaga. Seetõttu tunned end pärast sportimist ja sellele järgneval päeval pingevabamalt ja energiaga laetuna. Teised tajuvad seda head enesetunnet ning peegeldavad seda Sulle tagasi. Sa mõjud enesekindlamalt ning endaga rahulolevamalt. Seega inimesed, kes tahaksid tunda end enesekindlamana võiksid alustada sportimisest.

Parem analüüsivõime, kiiremad otsused, vähem segadust

Olen tähele pannud, et need, kes regulaarselt sporti teevad on teraapiakohtumistel kiirema mõtlemise ja analüüsivõimega. Nad jõuavad kiiremini ja kergemini probleemide põhjusteni ning langetavad väiksema energiakuluga otsuseid, mis mõjutavad nende elu soovitud suunas. Nende sees on vähem segadust ja rohkem selgust.

Enesekindlamad magamistoas

Kuigi hea füüsiline vorm ja oskus-võime nautida lähedust ja seksi ei ole omavahel otseses seoses on treenitusel siiski mõningane mõju partnerite intiimelule. Lähedus ja seks on enamike partnerite jaoks oluline ja tundlik teema ning füüsiline treenitus annab tihtipeale vajaliku energiataseme ning hea füüsilise vormi, et tunda suuremat naudingut kõigest sellest, mis toimub kahe partneri vahel kõige intiimsematel hetkedel.

Üleliigse ja ebavajaliku stressi maandaja

Keda vaevab liigne ja häiriv stress või pinge, see saab üsna kiire leevenduse sportimisest. Treeningu ajal vabaneb kehas hulganisti kemikaale, mis otseselt mõjutavad Sinu enesetunnet juba treeningu ajal ning nende mõju jätkub pärast treeningut. Lisaks sellele aitab treening vabastada kehasse, otseselt lihastesse kogunenud psüühilisi pinged (lihased reageerivad meie tunnetele ning koguvad endasse energiat, mis on jäänud mingil põhjusel vabastamata). Seetõttu tajuvad regulaarselt treenivad inimesed stressirikkaid perioode elus vähem stressi tekitavatena kui need, kes regulaarselt ei treeni.

Kiirem eesmärkideni jõudmine ja edu tunne

Regulaarne treening toetab püsivuse ja järjekindluse treenimist. Need kaks on otseselt seotud sellega, kas ja kuidas läheneme enda seotud oluliste eesmärkide saavutamisele. Järjekindlus ja püsivus viivad tihti kiiremini sihile kui anded. Regulaarne sportimine on hea võimalus püsivust ja järjekindlust teadlikult treenida.

Õnnelikumad on need, kes kõigepealt teadvustavad ja tegelevad keha baasvajadustega

Keha baasvajadusteks on tervislik toitumine, piisav ja kvaliteetne uni ning liikumine. Kõik kolm on omavahel seotud ja mõjutavad teineteist. Kui need vajadused on rahuldatud on keha rahul ja õnnelik ning saab edasi liikuda vaimsete ja emotsionaalsete vajaduste poole nagu armastus, turvatunne, enese realiseerimine, õnn jne. Keha baasvajaduste täitmisel on vastutus täielikult inimese enda kätes. Kuna need mõjutavad otseselt Sinu emotsionaalset ja mentaalset enesetunnet, siis pöörates piisavalt tähelepanu nende vajaduste rahuldamiseks oled Sa suure sammu teinud oma õnne ja heaolu suunas.