Aeg – ime siin ilmas

Aeg on seletamatu toormaterjal kõige jaoks siin ilmas. See teeb kõik võimalikuks ja ilma selleta ei toimu midagi. Aja omamine on tõesti igapäevane ime, mis hämmastab, kui seda lähemalt uurida.

Ärkad hommikul ja Su rahakott on juba nõiduslikult täidetud sinu universumielu kahekümne nelja tunniga. See kuulub sulle. See on väärtuslikem osa … mida keegi ei saa sult võtta. Seda ei saa varastada. Keegi ei saa seda rohkem ega vähem.

Aja vallas ei ole jõukat ladvikut ega intellektuaalset koorekihti. Geeniusele ei anta iial lisatundi päevas. siin pole mingeid karistusi. Võid seda lõpmatult hinnalist nähtust kulutada palju tahes, jäämata sellest kunagi ilma.

Peale selle, sa ei saa kulutada oma tulevast aega. Võimatu on jääda võlgu! Sa võid kulutada vaid mööduvat hetke. Homset Sa kulutada ei saa, seda hoitakse sulle.

Tuleb tunnistada, et see on ime. Sulle on iga päev antud elada kakskümmend neli tundi. Sinna mahutad sa hoolitsemise tervise, naudingute, raha, mugavuse, austuse ja hinge surematuse eest.

Aja õige ja võimalikult efektiivne kasutamine on tohutult tähtis. See on inimese esmaseid vajadusi. Sellest sõltub kõik. Õnn, mille poole kõik püüdlevad, mu sõber, sõltub sellest.

Kui inimene ei suuda selle kahekümne nelja tunnise sissetulekuga katta kõiki oma vajadusi, on kogu tema elu korratu.

Me ei saa täiendavat aega. Meil on ja on alati olnud vaid see praegune aeg.

Arnold Benneti lühike essee ajast.

Foto:  Sonja Langford / Unsplash