top of page

Head sõbrapäeva Sulle ja Su sisemisele parimale sõbrale


Kuidas elab Sinu parim sisemine sõber? Kas tal on kõik hästi? Kas ta saab Sinult vähemalt sama palju tähelepanu kui Sinust väljaspool olevad inimesed? Loodan, et Sa pole teda unustanud... või kui oled, siis on sõbrapäev parim aeg teda meeles pidada.


Sinu sisemine sõber, oluline osa Sinust on Sulle kõige truum sõber ja on alati valmis Sind kuulama, kaasa mõtlema ja arutlema. Hoia teda, ta on Sinu jaoks olemas ka siis kui ajad on keerukamad ning väliseid sõpru pole parasjagu Su elus või on nad eemal. Ja muidugi on ta alati valmis koos Sinuga headest tunnetest osa saama ja elurõõmu kogema. Tähistama võite ja positiivseid sündmusi.


Kes see sisemine sõber on


Teraapias on hulganisti teooriaid sisemise kriitiku, - ema, - isa ja - partneri osas, aga samamoodi on Su sees ka sisemine sõber. Suhe temaga on aluseks Su suhetele Sinust väljaspool olevate inimestega. Kuidas see siis toimib? Harjumus ja viis kuidas suhtled oma sisemise sõbraga on tõenäoliselt alusmustriks teistega suhtlemisel. Võib-olla ütled nüüd, et see nii ei ole. Võib-olla esmapilgul ei tundugi see nii olema, aga kui süvitsi hakkad uurima, siis leiad ehk mõned sarnasused. Võtab ju jupp julgust, et vahel tõele otsa vaadata.

Kuigi on ka võimalik, et Su suhe sisemise sõbraga on väga hea, aga väliseid sõpru Sa teps mitte ei usalda. Millest see võib kõneleda? Kas Sul on uskumus ja arvamus, et loota saab vaid endale? Või hoopis see, et endaga suhelda on kõige lihtsam? Võta veidi aega, et mõtiskleda, milline on Sinu jaoks sisemise sõbra tähendus ja roll.


Sa tahaksid temaga kohtuda - see on imelihtne


Milline ta siis on? Ta võib olla sõbralik hääl Su peas või ükskõik millisel kujul Su kujutluses. Ta võib olla ju ka loom, või taim, või üsna sarnane Sinuga. Ta võib olla ka värv, lõhn või mõnus tunne südames. Inimesed on erinevad ja nende sisemised sõbradki on seda.


Hinga sügavalt välja ja lase kõigel minna. Sule silmad ja kujutle, et kohtud oma sisemise sõbraga. Võta kinni esimesed kujutluspildist või tundeist, mis Sulle tuleb. Mida avatum oled, seda lihtsam on tal ennast sulle ilmutada. Kui ta kohe ei tule, siis võib-olla on Sul takistavad ettekujutused, et ta peab olema mingil kindlal viisil. On ju täiesti võimalik, et ta on paduõnnetu, sest on hooletusse jäetud ja üksi. Võib-olla on seda raske tunnistada või omaks võtta. Kui asjalood on nõnda, siis peegeldab see ehk midagi selle kohta kuidas ennastki viimasel ajal kohelnud oled. Muidugi asjad saavad ju muutuda ja tõenäoliselt pärast heatahtlikku vestlust ja koos veedetud aega muutub tema olemine justkui võluväel.


Sa tahaksid paremat suhet oma sisemise sõbraga ja rohkem temast teada


See teekond võib olla maagiline ja muuta Su elu, seega tunneta ja teadvusta, kas oled selleks avastusretkeks ja võimalikus muutuseks valmis ...

Planeeri endale iga päev või üle päeva umbes pool tunnikest kuni tunnike. Sellel ajal sule silmad ja kujutle, et oled oma sisemise sõbraga. Ära piira end mõttega, kas või kuidas see peab olema ... võta vastu see kujutlus, mis Sulle tuleb. Vaatle, uuri, teadvusta ... Sa saad tohutult avastada oma kujutluse abil. Kui oled rännakul käinud või teinud juhendatud meditatsioone, siis on see maailm Sulle juba tuttav. Kui mitte, siis saad seda avastama hakata. Võib juhtuda, et vajad abi ja juhatust, siis broneeri endale aeg mõne vahva terapeudi juurde.

Võid seda avastamist teha nii kaua kui see Sind kõnetab. Kui võimalik, siis tee iga kord märkmeid oma kogemusest. Märkmed aitavad Sul teadvustada ja märgata seoseid.


Sellised sisemised harjutused muudavad Sind tasapisi, seega olgu ette öeldud, et võid hakata avastama, et tajud maailma varasemast erinevalt.


Head katsetamist ja imelist sõbrapäeva!

36 views0 comments

Comments


bottom of page