top of page

Kirjuta 2024 aasta soovid ja eesmärgid. See aktiveerib su alateadvust nende suunas liikuma.

Ma ei uskunud aastaid tagasi, et eesmärkide kirjutamisel on mõju. Leidsin enda18 aastat tagasi kirjutatud märkmed ning suur osa kirja pandud unistustest on täitunud. See kinnitas veelgi mu arusaama, et need, kes eesmärke kirja panevad jõuavad suurema tõenäosusega sihile.


Mis töötab eesmärkide seadmisel

Läbi aastate olen jälginud ja vaadelnud kuidas erinevad inimesed eesmärke täidavad. Kõige edukamad on need, kes mõtlevad ja tunnetavad oma eesmärgid ja soovid läbi sügavalt läbi enda ning veendunult asuvad nende poole teele. Neid hakkab elugi toetama. Kuigi tegelikult on maagia selles, et kirja pandud eesmärgid talletuvad alateadvusesse käsklustena ning alateadvus suunab inimest tegema valikuid, mis toetavad eesmärkide täitmist. Käsklustena salvestuvad vaid need eesmärgid, millel on tugev emotsionaalne laeng.

Näiteks inimene, kes kogu hingest soovib paremat tööd hakkab rohkem "silmad lahti" ringi käima ning jutu sees mainima, et nad on sobivama töö otsingul. Neil on lihtsam sellest rääkida, sest nad on selle üle mõelnud ja otsuse teinud. Nende alateadvus suunab neid leidma võimalusi ja neid võimalusi ära kasutama. Neil läheb tööle vaist paremale töökohale. Nad võivad isegi sõnastada: "Ma tunnen parema töökoha lõhna selles tööpakkumises."


Mis ei tööta eesmärkide seadmisel

Ajaviiteks kirja pandud eesmärkidel on sama vähe väge kui korraks mõeldud mõttel, mis peagi ununeb. Seega suusoojaks öeldud eesmärgid ei täitu, sest nad ei ole piisavalt psüühikasse salvestatud. Samuti ei täitu eesmärgid, mille osas puudub usk. Mida tegusam ja suuremate kogemustega inimene, seda võimsam on tema usk endasse ja võimekusse eesmärke teostada. Seega on eesmärkide seadmisel oluline teadvustada reaalselt enda võimekust, kogemust, tahet, energiat ja ressursse.


Toeta eesmärke igapäevaste tegevuste ja mõttemallidega

Mõnel aastal ei ole eesmärkidele kohta - ei pruugi olla seda tunnet, et on õige aeg vms. Seega teadvusta ja tunneta, kas sellel aastal on sinu aasta eesmärkide poole liikuda. Või on selleks parem aeg. Liigne enda survestamine tekitab viha, mitte edasi liikumist. Õige eesmärk inspireerib, tekitab soovi ja tahet seda teostada. Annab jõudu, tugevust ja energiat selles suunas liikuda. Igapäevastest tegevustest on olulised kõik need, mis vähegi võimaldavad sul kasvõi kõige pisemate sammudega eesmärke täita. Võib-olla sa ei jõua täna teha eesmärgiga otseselt seotud tegevust, aga jõuad teha trenni või süüa regulaarselt, et sul oleks homme energiat eesmärgiga seotud tegevusi teha. Seega sinu elu suurema pildi osas on oluline, et see toetaks su eesmärke.


Sisemised vastuolud tühistavad eesmärke - seega pööra sellele olulist tähelepanu

Sa võid kõik õigesti teha, aga kui su sees on arvamus, mis läheb su eesmärgiga vastuollu, siis on tulemus suur null. Näiteks soovid ülikooli minna, aga sinu meelest on ülikooliharidusega inimesed teoreetikud, kes ei tea elust midagi ... ja ongi olemas. Sa ometi ei soovi olla üks nendest. Ja sinna see jääb.

Seega uuri ja puuri oma mõtteid hoolega. Otsi üles kõik need, mis su eesmärki kuidagi tühistavad. Teadvusta neid ja muuda neid. Või loobu oma eesmärgist. Kahes vastuolulises suunas liikumisel tulemust ei ole, sest see on väsitav. Üks kisub edasi, aga teine aina tagasi.

Kuna see on oluline, siis toon mõned näited.

  • Eesmärk on paarisuhe. Aga sees on uskumus, et paarisuhe on ahistav.

  • Soov kaalus alla võtta. Aga armastus toidu ja söömise vastu on suurem kui soov kaalu langetada.

  • Soov saada edukaks, rikkaks vms. Aga rikkad ja edukad on enesekesksed ja ülbed.

  • Eesmärk hakata iganädalaselt väljas tervisesporti tegema. Aga ilm on kevadeti külm.

Kõik mõtted, mis sul takistustena pähe tulevad on sul vaja läbi vaadata ja sobivaks sõnastada. Lahendus leida. Vaid siis kui su mõtted on eesmärgiga sünkroonis tunned sa vaba ja loomulikku liikumist ja nauditavat eesmärgi saavutamist. Siis ei ole ei väsitavat pinget, viha, pettumust, ohvri mentaliteeti vms. Vastupidi. Sul on selgus, kõrgem energiatase ning vaimusilmas on selge nägemus positiivsest kasust ja täidetud eesmärgis.


Julget eesmärkide sõnastamist, sõnastuse läbi tunnetamist, takistavate mõtete muutmist ja kõige olulisem - tegutsemist!


Kui sa vajad abi eesmärkide sõnastamisel, takistuste eemaldamisel, tegevusplaani loomisel, siis tule teraapiakabinetti. Mõtleme ja tunnetame koos, mis sind edasi võiks aidata.

15 views0 comments

Comments


bottom of page