top of page

Annete rakendamine toetab enesekindlust, kontakti endaga, tööalast rahulolu, sügavamat paarisuhet ja rõõmsamaid sõprussuhteid

Updated: Jan 21Rõõm ja rahulolu annete rakendamisest rikastab igapäevaelule heade tunnete ja lisaenergiaga. Seetõttu on äärmiselt oluline oma andeid teadvustada ja läbi elu rakendada. Lisaks sellele rikastab annate rakendamine meie sisemaailma ning võimaldab meil inimestena kasvada aina terviklikumaks ja mitmekülgsemaks.


Kui su anded ei ole saanud rakendust

Elu praktiline pool, igapäeva toimetamised, tööd ja tegemised võivad me elu nii ära täita ja üle võtta, et oma annete rakendamisele pole kohta. Sellel on oma hind ja see hind on kõrge mitmele valdkonnale me elus. Kõikuv või puuduv enesekindlus ja vähene enda loodud rõõm annavad tunda paarisuhtes, füüsilises tervises, töös ja tegemistes, suhetes lastega, vanemate ja kogu maailmaga.


Kui su anded ei saanud nähtavaks

Väga paljud teevad tööd sissetuleku pärast, et end või peret ära toita. Või on valinud töö vanemate suunamisel, mõned sundimisel, sest nende soovi ei peetud miskiks. Elus võib tulla ette igasuguseid perioode ja aegu. Ühel hetkel on oluline vaadata enda sisse ja anda endale luba hakata astuma samme, et oma andeid igapäevaselt väiksemal või suuremal määral rakendada. Selle tulemusel tugevneb su enesekindlus ja identiteet, rikastuvad paari ja sõprussuhted ning võimalusel suureneb sissetulek.


Igaühel on andeid

Inimesi on erinevaid. Mõned on annete poolest nii rikkad, et ei suuda valida, millist rakendavad. Teistel ei ole ühte selgelt eristuvat vaid on tegevused või huvid, mis kõnetavad. Suures plaanis pole oluline, kas neid on palju või vähe. Vaid hoopis see, et midagi nendest reaalselt ellu rakendatakse. Millised on sinu anded? Mida on sulle meeldinud teha? Mille tegemisest oled unistanud? Mis sul hästi välja tuleb? Mida teised on märganud ja välja toonud? Mida sa lood enda ja teiste ellu?

Ka sinu isikuomadused võivad olla anded - näiteks võime eesmärke sihikindlalt ellu viia või loovaid lahendusi genereerida. Anded võivad koosneda mitmest erinevast oskusest, mis loovad unikaalse terviku. Näiteks rallisõitja kiire reageerimine, võidutahe ja kõrge motiveeritus omal ala kokku on tema anne. Üksikuna iga omadus ei pruugi ande mõõtu välja anda.

Julge avastada ja katsetada, et oma annetest rohkem teada saada. Julge ennast teadlikult proovile panna, et su anded saaksid veel enam avalduda ja sulle nähtavamaks muutuda.


Me kasvame inimesena tänu annete rakendamisele

Annete rakendamine annab otsest tagasisidet meile meie endi kohta. Aitab meil teadvustada ja näha, kes me oleme ja milleks võimelised oleme ja mille osas teistest erineme. Kui meie anded loovad selge füüsilise tulemuse, siis on see käegakatsutav. Lisaks arendavad anded elus olulisi oskusi nagu pühendumine, enda proovile panemine, alustamine, lõpetamine, julgus katsetada, olla nähtav. Kõik need oskused on vajalikud elu igapäevastes praktilistes toimetustes kui ka suhetes ja suhtlemisel.

Lisaks sellele annavad anded võimaluse maandada pingeid või pingetest ja probleemidest välja astuda ja puhata. Elu pingelistes ja keerukamatel perioodidel lisavad nad vajalikku stabiilsust ja turvatunnet.


Annete rakendamine rikastab paarisuhet

Rakendades oma andeid saad uusi kogemusi ja teadmisi nii enda kui maailma kohta. Koged erinevaid tundeid, avardud inimesena, lubades endal kogeda avardad oma sisemaailma. Paarisuhtes areneme ja kasvame nii läbi enda kui läbi partneri kogemuste. Tuues uusi ja värskeid kogemusi paarisuhtesse laeme seda positiivse energiaga. Rikastame paarisuhte ühisosa. Anname võimaluse vastastikku kasvada ja areneda inimestena. Kõike ei jõua ju ise kogeda, aga kui teine kogeb ja jagab, siis on sellest topelt rõõm.


Sõprussuhetesse toob annete rakendamine inspiratsiooni

Oma andeid rakendavatel inimestel on enamasti rikkalikud ja huvitavad sõprussuhted, sest neil on millest rääkida. Nad inspireerivad oma sõpru tegutsema, sest on ise osa saanud elu põnevast poolest. Nad on tervemad, energilisemad ja elujõulisemad ning see võimaldab neil omakorda sõprussuhetest täiel määral rõõmu tunda. Nende sõbrad saavad ühistest kohtumistest ja tegemistest positiivse energialaengu, sest sõbra rõõm annete rakendamisest näitab elu uute ja värksete vaatenurkade alt. Sõbrad, kes läbi enda annete loovad endale paremat elu kogevad koos olles võimsamalt elu positiivset külge. Neil on mida tähistada.Neid, kes oma andeid täielikult julgevad rakendada ja läbi nende inimestena kasvada on vähe. See võtab ka omajagu julgust, et end nähtavaks teha ja toime tulla inimeste arvamuse ja tagasisidega. Samas annete rakendamisest on pigem võita kui kaotada ning need, kes endal lubavad olla loomingulised ja vabad, või hoopis sihikindlad ja keskendunud, kõik oleneb ju valdkonnast, pigem võidavad kui kaotavad. Tunne, et oled elus pigem võitja poolel viib sind läbi elu edasi uute ja põnevate kogemusteni.


Julge oma andeid avada ja rakendada - need avavad sulle elu sügavuse ja võlu!


34 views0 comments

Comentarios


bottom of page