top of page

Teadmised suhete kohta on olulised

Updated: May 30, 2018On vähe neid kes on saanud kodust kaasa või tajuvad loomulikult suhete dünaamikat. teraapiakohtumised rikastavad Sind oluliste teadmistega ning annavad tagasisidet selle kohta, millist osa suhete kunstist valdad hästi, ning milles vaja juurde õppida.


Vastutus

Vastutusega seostatakse midagi negatiivset. Samas võttes vastutuse teadlikult, olles teadlik oma poolest oleme enesekindlamad ja rohkem paigas.

Vastutust on alati hea võtta ise. Siis pole negatiivset tunnet sellest, et keegi midagi ette heidab või negatiivselt reageerib. Õige koguse vastutuse võtmine on üks keerukas koht. Kas Sina võtad liiga vähe, liiga palju või õiges koguses vastutust?


Piirid

Me tunneme end turvaliselt ja mõnusalt suhetes, kus meie piire austatakse ja piirid on selged ja üheti mõistetavad. Tihti juhtub aga nii, et me ise ja meid ümbritsevad inimesed ei teadvusta piiride tähtsust ning tulevad üle meie piiride või avavad oma piire liigselt. Sellisel juhul tekib pinge, mis koormab mõlemat poolt.

Piiridega on veel nii, et mõnikord on vaja hoida need ekstra paigas, aga teinekord vaja hoopis avada.

Kas oskad vahet teha? Kas austad teiste piire ja teadvustad enda omi?


Toetamine

Me soovime toetust. Me vajame toetust. Me ihkame toetust. Aga toetada teisi? See on kunst omaette. Toetamine ja teise eest ära tegemine on see, mida aetakse tihti sassi. Üks on edasiviiv, teine on pingeid tekitav. Kas tunned ära, kumb on kumb? Kumba Sina rohkem teed?


Paarisuhe - õiges energias olemine


Kõige paremini toimib paarisuhe siis kui naine on peamiselt naiselikus energias ja mees mehelikus. Siis tekib kirg, keemia ja teineteise poole tõmbumine ja täiendamine.

Meie läänelik maailm on meesenergia keskne. Ja seetõttu on naised kaotnud kontakti naiselikkusega. Mehedki on segaduses, sest kui naised kaotavad enda ja lähevad automaatselt mehelikku energiasse, siis valivad nemad naiseliku energia.

Kas oskad ära tunda kummas energias oled Sina ja Su partner? Kas oskad vajadusel ümber lülituda?


Väljendamine ja suhtlemisoskused

Terapeudid pööravad suurt tähelepanu suhtlemisoskustele. Suurepärased väljendusoskused ja teiste mõistmisega seotud teadmised ennetavad pingeid ja toetavad läheduse tekkimist. Õigel ajal, õiges kohas, õigete teemade avamine ja avatult kõnelemine on peresuhetes esikohal. Töö- ja sotsiaalsed suhted vajavad oskust suhelda eelkõige koostöö tegemise eesmärgil.

Kas Sinu peresuhetes on piisavas koguses lähedust ja kontakti? Kas Sinu tööalased ja sotsiaalsed suhted on koos tegutsemisele orienteeritud? On Sul piisavalt oskusi, et selgelt väljenda enda soove ja kuulata teiste omi?45 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page